Meciurile de azi si echipele probabile din Champions League

stiri de ultima oraGRUPA F

CHELSEA – MARSEILLE
Ora: 21:45; Stadion: Stamford Bridge; Transmisie TV: –
CHELSEA: Cech – Ivanovici, Alex, Terry, Ashley Cole – Essien, Obi Mikel, Ramires – Sturridge, Anelka, Malouda
Antrenor: Carlo Ancelotti
Absenţi: Drogba (suspendat), Lampard, Benayoun, S. Kalou (accidentaţi)
MARSEILLE: Mandanda – Azpilicueta, S. Diawara, M’Bia, Heinze – E. Cisse, Lucho Gonzalez, Benoît Cheyrou – Remy, Brandao, A. Ayew
Antrenor: Didier Deschamps
Absenţi: –
Arbitru: Frank De Bleeckere (Belgia)

SPARTAK – ZILINA
Ora: 19:30; Stadion: Lujniki; Transmisie TV: Dolce Sport
SPARTAK: Dikan – Parşivliuk, Suchy, Pareja, Makeev – Ibson, D. Kombarov, Şeşukov, McGeady – Welliton, Alex
Antrenor: Valeri Karpin
Absenţi: Drincici, K. Kombarov (accidentaţi)
ZILINA: Dubravka – Guldan, Piacek, Pecalka, Mraz – Rilke, Bello, Jez, Vladavici – Ceesay, Oravec
Antrenor: Pavel Hapal
Absenţi: –
Arbitru: Martin Hansson (Suedia)
Meciuri disputate: Zilina – Chelsea 1-4, Marseille – Spartak 0-1.
Etapa viitoare (19 octombrie): Spartak – Chelsea, Marseille – Zilina.

GRUPA G

AUXERRE – REAL MADRID
Ora: 21:45; Stadion: Abbe Deschamps; Transmisie TV: –
AUXERRE: Sorin – Hengbart, A. Coulibaly, Mignot, Grichting – Birsa, Pedretti, N’Dinga, Langil – Contout, Oliech
Antrenor: Jean Fernandez
Absenţi: Jelen, Le Tallec, Berthod, Licata, Sanogo (accidentaţi)
REAL MADRID: Casillas – Sergio Ramos, Pepe, Ricardo Carvalho, Marcelo – Xabi Alonso, Khedira – Di Maria, Mesut Ozil, Cristiano Ronaldo – Benzema
Antrenor: Jose Mourinho
Absenţi: Kaka, Albiol, Garay, Canales (accidentaţi), Pedro Leon (decizie tehnică)
Arbitru: Claus Bo Larsen (Danemarca)

AJAX – MILAN
Ora: 21:45; Stadion: Arena; Transmisie TV: Dolce Sport
AJAX: Stekelenburg – Van der Wiel, Alderweireld, Ooijer, Anita – De Zeeuw, Enoh, S. de Jong – Luis Suarez, El Hamdaoui, Emanuelson
Antrenor: Martin Jol
Absenţi: –
MILAN: Abbiati – Zambrotta, Bonera, Nesta, Antonini – Pirlo, K.P. Boateng, Seedorf – Robinho, F. Inzaghi, Ibrahimovici
Antrenor: Massimiliano Allegri
Absenţi: Pato, Ambrosini (accidentaţi)
Arbitru: Felix Brych (Germania)
Meciuri disputate: Real Madrid – Ajax 2-0, Milan – Auxerre 2-0.
Etapa viitoare (19 octombrie): Real Madrid – AC Milan, Ajax – Auxerre.

Grupa H

BRAGA – ŞAHTIOR DONEŢK
Ora: 21:45; Stadion: Municipal; Transmisie TV: –
BRAGA: Felipe – Silvio, Paulao, Moises, Elderson – Vandinho, Aguiar, Mossoro – Alan, Matheus, Paulo Cesar
Antrenor: Domingos Paciencia
Absenţi: Quim, Alberto Rodriguez (accidentaţi)
ŞAHTIOR: Piatov – Srna, Kucer, Rakiţki, Raţ – Hubschman, Jadson, Douglas Costa, Willian – Eduardo, Luiz Adriano
Antrenor: Mircea Lucescu
Absent: Fernandinho, Cigrinski (accidentaţi)
Arbitru: Kevin Blom (Olanda)

PARTIZAN BELGRAD – ARSENAL
Ora: 21:45; Stadion: FK Partizan; Transmisie TV: –
PARTIZAN: Stojkovici – Stevanovici, Savici, Stankovici, Lazevski – Scepovici, Tomici, Ilici – Boya, Cleo, Iliev
Antrenor: Aleksandar Stanojevici
Absent: Miljkovici (accidentat)
ARSENAL: Fabianski – Sagna, Koscielny, Squillaci, Clichy – R. Song, Diaby, Eboue, Nasri, Arşavin – Chamakh
Antrenor: Arsene Wenger
Absenţi: Almunia, Vermaelen, Bendtner, Fabregas, Van Persie, Walcott, Ramsey, Gibbs (accidentaţi)
Arbitru: Wolfgang Stark (Germania)

Meciuri disputate: Şahtior – Partizan 1-0, Arsenal – Braga 6-0
Etapa viitoare (19 octombrie): Braga – Partizan , Arsenal – Şahtior

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *